اعلام خطر آلمان نسبت به آینده منطقه شینگن

اعلام خطر آلمان نسبت به آینده منطقه شینگن
به نقل از ویکی شینگن ویزا نروژ که عضو اتحادیه اروپا نیست اما یکی‌از اعضای پیمان شینگن است هفته گذشته اعلام کرد که هجوم آوارگان و مهاجران از دیگر مناطق شینگن بدون ویزا به بخش‌های مرکزی و غربی شینگن آغاز شده است.
در ۱۶ سپتامبر آوارگان در پشت مرزهای مجارستان با صربستان در نزدیکی شهر هورگوس تجمع کرده بودند و درخواست ورود به شینگن را داشتند، آنها به امید اخذ ویزای شینگن به آن سمت آمده بودند.
آلمان روز دوشنبه هشدار داد که پس از اینکه کشورهای شمال غربی اروپا به منظور جلوگیری از ورود مهاجرین کنترل های جدیدی را در مرزهای خود به اجرا گذاشتند منطقه شینگن با خطر فروپاشی مواجه شده است.
مارتین شافر سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان گفت آزادی حرکت در منطقه شینگن یک اصل مهم است و یکی از بزرگترین دستاوردهای شینگن در اتحادیه اروپا است. توافقنامه شینگن بسیار حیاتی است اما هم اکنون در معرض خطر است چراکه بعضی از کشورهای شینگن هم اکنون کنترل مرزها را آغاز کرده اند مانند مرز سوئد و دانمارک.
هفته گذشته نروژ که عضو اتحادیه اروپا نیست اما عضو پیمان شینگن است اعلام کرد حرکت آوارگان سوری بدون ویزا به سوی شینگن آغاز شده است به ویژه سوئد یکی از اولین مقاصد آنها است.
شافر گفت تا پیش از این تمایل جهت تحصیل در شینگن و اقامت شینگن باعث مهاجرت به شینگن می شد اما اکنون فرار از دست تروریست ها عامل اصلی مهاجرت غیر قانونی به شینگن شده است
بحران مهاجرت به شینگن از سال گذشته با هجوم یک میلیون نفر به سوی شینگن آغاز شد که موجب گردید بعضی از کشورهای شینگن بویژه ایتالیا و یونان به کنترل شدیدتر مرزها اقدام کنند.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *