انجام شرط های اتحادیه اروپا برای ویزای شینگن ترکیه

به نقل از ویکی شینگن ویزا ترکیه بیشتر شرط های اتحادیه اروپا برای سفر بدون ویزا به شینگن را برآورده می کند.
ولکان بازگیر سخنگوی کمیته برنامه ریزی و بودجه مجلس ترکیه در روز شنبه با وزیر امور خارجه و مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا دیدار و در رابطه با حذف الزام اخذ ویزای شینگن برای شهروندان ترکیه مذاکره کردند.
ولکان بازگیر گفت : بزودی کمیسیون مربوطه گزارشی را منتشر خواهد کرد که در آن معیارهای مورد نیاز جهت معافیت اخذ روادید شینگن آورده خواهد شد و تغییراتی که نیاز است در قوانین اتحادیه اروپا داده شود تا اقامت شینگن اتباع ترکیه میسر شود عنوان خواهد شد. وی گفت جهت مهاجرت به شینگن بدون اخذ روادید اتحادیه شینگن ۷۰ مورد تعیین کرده است که ترکیه هنوز ۱۰ مورد را تکمیل نکرده است.
او گفت ترکیه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا از اطلاعات شخصی اتباع خود حفاظت نماید و از تمامی احزاب سیاسی خود حمایت کند. وی گفت در صورتی که این مسئله به نتیجه نرسد موافقتنامه اسکان آوارگان سوری از سوی ترکیه لغو خواهد شد.
او همچنین در مورد بروزرسانی قوانین گمرکی گفت، جهت اخذ ویزای تجاری شینگن و افزایش حجم تجارت بین ترکیه و اتحادیه اروپا می‌بایست اقدامات مؤثرتری صورت گیرد. وی اشاره کرد اکنون ۴۰ درصد تجارت خارجی ترکیه با اتحادیه اروپا و ۷۰ درصد از سرمایه‌گذاری مستقیم در ترکیه از کشورهای منطقه شینگن است.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *