تاخیر در ویزای شینگن گرجستان، اکراین و کوزوو

معافیت اخذ ویزای شینگن برای گرجستان، اکراین و کوزوو به تأخیر افتاد.
به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از ویکی شینگن ویزا  کشورهای قدرتمند شینگن نگرانی های جدیدی را درخصوص اعطای معافیت اخذ ویزای شینگن به سه کشور گرجستان، اکراین و کوزوو مطرح کرده اند و تصویب این موافقتنامه را تا سپتامبر آینده به تأخیر انداختند.
آلمان نگران جرایم سازمان یافته ای است که امکان نفوذ از باندهای گرجستانی را دارند. به اعتقاد آنها اخراج از شینگن پس از وقوع حوادث تروریستی برای گرجستانی هایی که اقامت در شینگن دارند تاثیر گذار نخواهد بود.
گرجستان در انتظار تصمیم اتحادیه اروپا در این زمینه است. درصد قابل توجهی از گرجستانی ها به امید دریافت ویزای پزشکی شینگن درخواست های خود را آماده کرده اند.
در روز چهارشنبه ۸ ژوئن ۲۸ کشور عضو اتحادیه شینگن در بروکسل دیدار کردند اما نتوانستند برای اعطای آن امتیاز به اجماع برسند.
ایتالیا و فرانسه در پی یافتن مکانیزمی هستند تا درصورت بروز بحران های امنیتی لغو این امتیاز تسهیل گردد.
بلوک غرب برای تقویت طرفداران خود در کشورهای گرجستان و اوکراین در مقابل نفوذ روسیه تمایل به تصویب هرچه سریعتر این توافقنامه دارد و از سوی دیگر می‌خواهند از ورود نیروهای طرفدار روسیه و نفوذ و اقامت در شینگن آنها جلوگیری کند.
مقامات اوکراین امیدوارند با امضای این توافقنامه فرآیند اخذ ویزای فوری شینگن تسریع شده و راه برای مهاجرت به شینگن شهروندان اوکراینی باز شود.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *