تصویب معافیت اخذ ویزای شنگن برای پرو

به نقل از ویکی شینگن ویزا
تصویب معافیت اخذ ویزای شنگن برای پرو تا پایان سال

ماریانا راجیو، نخست وزیر اسپانیا، روز چهارشنبه اعلام کرد که تصمیم معافیت از شهروندان پروبرای اخذ ویزای شنگن، یک روند روبه جلو و غیرقابل برگشت است که قطعا تا پایان سال به نتیجه خواهد رسید.
در ماه ژوئن، در چارچوب نشست EU-CELAC در بروکسل بلژیک، دولت پرو و کلمبیا و اتحادیه شینگن (اتحادیه اروپا) توافقنامه لغو ویزا را امضا کردند که قبل از پایان سال به اجرا در خواهد آمد.
او در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام گفت:
“این روند غیرقابل برگشت است، زیرا [سند] چند روز پیش در بروکسل در جلسه بین کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای آمریکای لاتین امضا شده است و من معتقدم که این روند تا پایان سال به طور قطع به پایان خواهد رسید” .

راجیو گفت :
“پرو که عضو اتحاد اقیانوس آرام است موافقت نامه های تجاری را با اتحادیه اروپا امضا کرده است و جهت کسب احترام همه کشورها کاملا جدی است و این روندی کاملا مثبت و حمایت شده توسط همه میباشد.

 

از سال گذشته اتحادیه اروپا اراده سیاسی خود را براین نهاده تا لغو درخواست ویزای شینگن برای پروییها و کلمبیایی هایی که مالیل به سفر به کشورهای شینگن هستند را تصویب نماید.
براین اساس پروییها قادر به سفر آزادانه ( تا 90 روز ) به کشورهای اروپایی شینگن می باشند که عبارتند از : آلمان، اتریش، بلژیک، دانمارک، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، استونی، فنلاند، فرانسه، مجارستان و سوئد. به همین ترتیب، آنها دسترسی آسان به جمهوری چک، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال و یونان را خواهند داشت.
این گفتگوها در چارچوب دیدار رسمی الیانتا هومالا رئیس جمهور پرو و هیئت او در اسپانیا انجام شد.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *