الزام چینی ها به ارائه داده‌های بیومتریک جهت اخذ ویزای شینگن

به نقل از ویکی شینگن ویزا
الزام چینی ها به ارائه داده‌های بیومتریک جهت اخذ ویزای شینگن

هیئت اتحاديه اروپا اخیرا به چین اعلام کرده است ارائه داده‌های بیومتریک برای متقاضیان چینی از ۱۲ اکتبر الزامی خواهد شد. این داده ها که شامل عکس دیجیتالی و اثرانگشت می‌شود در کنسولگری ها و ارائه دهندگان خدمات ویزای شینگن معتبر اخذ خواهد شد.
سیستم اطلاعات مرکزی ویزای شینگن نیاز به داده‌های بیومتریک دارد. VIS تمام درخواست های ویزای شینگن و تمامی نتایج را مدیریت می کند. منطقه شینگن یعنی ۲۶ کشور اروپایی که ویزا و سایر امور مرزی را دربین مرزهای مشترک معاف کرده اند.
پاتریشیا ونداب معاون سفیر آلمان در بخش پکن گفت : گرفت اثر انگشت اقدامی توهین آمیز نیست، این یک روش ساده است که تنها چند دقیقه طول می‌کشد. ما از سال ۲۰۱۳ برای کارتهای ملی خود از اثر انگشت استفاده کرده ایم که کاری بسیار ساده بوده و فقط یکبار برای همیشه صورت می‌گیرد.
سیستم VIS بطور همزمان به تمامی کنسولگری های کشورهای شینگن در چین، ژاپن، کره جنوبی و مغولستان متصل است و تمامی داده های بیومتریک و اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا برای ۵۹ ماه گذشته را ذخیره می کند.

کودکان زیر 12 سال و افرادی که به لحاظ جسمی قادر به ارائه اثر انگشت نیستند معاف هستند و همه ویزاهای صادر شده قبل از 12 اکتبر تا تاریخ انقضاء معتبر می‌باشند.
او در ادامه افزود که برای از کشورها مانند فرانسه، هلند و آلمان پاره ای از سیاست های خود را تغییر داده اند تا چینی ها بتوانند در هرکدام از کنسولگری های خود، صرف نظر از محل اقامت در چین یا اقامت در شینگن درخواست خود را ارائه دهند مقامات ادعا می‌کنند که داده های بیومتریک نه تنها درخواست ویزای شینگن را تسهیل می کند، بلکه امنیت را نیز افزایش می‌دهد. آنها اطمینان داده اند که از سرقت داده‌های هویتی و شناسایی افراد محافظت خواهند کرد.
با توجه به اینکه بسیاری از چینی ها دارای نام هاي مشابه هستند و حتی در یک شهر متولد شده اند، ممکن است تایید ویزای شینگن را به تاخیر بیاندازد یا حتی منجر به لغو آن شود. ونداب گفت با این وجود ما یکی از بهترین خدمات ویزا را درچین ارائه می‌دهیم و تقریبا تمامی درخواست‌ها در ۴۸ ساعت پاسخ داده می‌شوند و بالغ بر ۹۷ درصد درخواست های
تایید می‌شوند.
آلمان در سال 2014 حدود 330،000 ویزا برای تحصیل در آلمان را برای چین صادر کرده است .


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *