عدم دسترسی اینترپل به دارندگان اثر انگشت ویزای شینگن بلاروس

به نقل از ویکی شینگن ویزا اینترپل به اثرانگشت دارندگان ویزای شینگن بلاروس دسترسی نخواهد داشت
مینسک، 27 آوریل (بلاتیس) – اینترپل (پلیس بین الملل) به اثر انگشت کسانی که بلاروس به آنها ویزای شینگن داده است دسترسی نخواهد داشت.
خبرگزاری بلاروس به نقل از ردولف ریچارد رئیس بخش سیاسی و مطبوعات نمایندگی اتحادیه اروپا در بلاروس این خبر را منتشر کرد . وی در یک کنفرانس مطبوعاتی در 27 آوریل گفت: ” اینترپل (پلیس بین الملل) به داده های بیومتریک ویزای شینگن بلاروس دسترسی نخواهد داشت اما در آینده پلیس اتحادیه اروپا به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت . ردولف ریچارد افزود این امر به منظور پیشگیری، شناسایی و بررسی اقدامات تروریستی و سایر جرائم خرابکارانه انجام می شود.
این مقام رسمی اعلام کرد: ” این داده ها تنها برای بررسی تهدیدهای جدی مورد استفاده قرار می گیرند نه جرایم جزئی مانند سرقت یک سیب از سوپرمارکت.”
رادولف ریچارد تاکید کرد که اطلاعات بیومتریک به منظور شناسایی فردی که از مرز شینگن عبور می کند جمع آوری می شود نه برای یافتن مجرمان در بین متقاضیان ویزای شینگن بلاروس.
از تاریخ 23 ژوئن ، اتباع بلاروس برای دریافت ویزای شینگن باید داده های بیومتریک ( اثر انگشت تمام انگشتان دست خود و یک عکس دیجیتال ) را تهیه کنند. این امر به این دلیل است که کنسولگری ها و سفارتخانه های کشورهای عضو شینگن در بلاروس از تاریخ 23 ژوئن به سامانه اطلاعاتی ویزای شینگن متصل شده اند. اطلاعات بیومتریک متقاضیان ویزای شینگن از طریق پایگاه داده مرکزی سیستم اطلاعاتی ویزای شنگن برای 59 ماه ذخیره می شود.
تمام سفارتخانه های کشورهای عضو شنگن به این داده ها دسترسی خواهند داشت و درصورتی که متقاضی مثلا برای تحصیل در بلاروس نیاز به یک ویزای شینگن دیگری داشته باشد دیگر مجبور نیست که مجدد اثر انگشت خود را ثبت نماید. با این رویکرد انتظار میرود که صف های درخواست ویزای شینگن به علت این نوآوری ها کاهش یابد.
ثبت اثر انگشت برای کودکان زیر 12 سال و کسانی که از لحاظ جسمی معلولیت دارند نیاز نیست.
سران دولت ها ، اعضای دولت، اعضای هیئت های نمایندگی رسمی و همسرانشان در سفرهای کاری مجبور به ثبت اثر انگشتان نیستند اما صاحبان گذرنامه های دیپلماتیک میبایست اثرانگشت خود را برای ویزای شینگن دیپلماتیک ثبت نمایند.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *