زوج سعودی و قوانین ویزای شینگن آلمان

زوج سعودی قبل از شروع ماه عسل از آلمان اخراج شدند
به گزارش روزنامه مکه و به نقل از ویکی شینگن ویزا  روز دوشنبه زوج سعودی بعلت شکستن قوانین ویزای شینگن از آلمان اخراج و به عربستان بازگردانده شدند.
این زوج که ویزای شینگن فرانسه خود را از کنسولگری فرانسه در عربستان سعودی دریافت کرده بودند طبق قوانین منطقه شینگن می‌بایست با سفر به فرانسه وارد شینگن می‌شدند اما آنها با نقض قوانین ویزای شینگن با سفر به آلمان تور خود را آغاز کردند که مقامات گذرنامه در فرودگاه فرانکفورت متوجه اشتباه آنها شده و طبق قوانین منطقه شینگن دیپورت شده و برای همیشه از ورود به اروپا محروم شدند.
مقامات آلمانی در فرانکفورت این اقدام را در همان ابتدا به عنوان یک تهدید امنیتی برای شینگن تشخیص داده و آنها را به همراه نگهبان به مقامات کنسولی سعودی جهت دیپورت به عربستان سپردند.
شوهر که نامش افشا نشده است گفت که برای این سفر ۲۵۰۰۰۰ دلار هزینه کرده است و از پایان غم انگیز ماه عسل خود شوکه شده است.
او گفت که به همراه همسرش قصد داشتند ماه عسل خود را در فرانسه بگذرانند و از قوانین مهاجرتی شینگن اطلاع نداشتند. او گفت ما دیگر نه اجازه اقامت در اروپا و نه اجازه سفر به شینگن داریم و پیگیر بازپس‌گیری مبلغی هستم که به آژانس مسافرتی و جهانگردی شینگن بابت تور شینگن پرداخت کرده ام هستم.
عبدالله المعجل افسر ارشد مسؤل امور شهروندان در کنسولگری سعودی در فرانکفورت گفت : این اولین مورد در این نوع نیست و از همه شهروندان سعودی خواست که قبل از سفر به اروپا از قوانین و مقررات شینگن آگاه شوند تا در سفر به شینگن با مشکل مواجه نشوند.
وی گفت مقامات آلمان بلافاصله ویزای شینگن فرد متخلف را لغو کرده و از ورود مجدد او به کل منطقه شینگن جلوگیری می‌کنند.
طبق قوانین مهاجرتی شینگن هر کشوری که ویزای شینگن شخص متقاضی ورود به اروپا را صادر کرده است می‌بایست محل آغاز سفر به منطقه شینگن نیز باشد.
هرچند که اکثریت کشورهای شینگن تمایل به اجرای این قوانین ندارند، اما با توجه به تلاش مهاجران برای اقامت آلمان،این کشور با نقض این قانون بشدت برخورد می‌کند.
رشیدالمقیت مسول یکی از تورهای مسافرتی شینگن گفت قوانین مهاجرتی اروپا مانع تغییر اولین مقصد سفر می‌شود و اخراج این زوج سعودی نیز بر همین اساس بوده است.
وی گفت برخورد شدید مقامات گردشگری آلمان با این زوج سعودی علاوه بر وجود جو رعب و وحشت در اتحادیه اروپا بخاطر حملات تروریستی، می‌تواند به علت مقاومت این زوج در مقابل ماموران نیز باشد.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *