سفر گرجستانیها بدون روادید به شینگن

ارائه گزارش پیشرفت گرجستان در کسب امتیاز سفر بدون روادید به شینگن
به نقل از ویکی شینگن ویزا در سال گذشته گرجستان پاره ای از اصلاحات مورد نظر اتحادیه اروپا را انجام داد تا بتواند امتیاز لغو ویزای شینگن برای سفر به اتحادیه اروپا را کسب کند.
آیا شهروندان گرجستان قادر خواهند بود بدون اخذ ویزای شینگن به اتحادیه اروپا سفر کنند؟ این سوالی است که پاسخ آن فردا پس از اعلام گزارش کارشناسان اتحادیه اروپا مشخص خواهد شد.
این گزارش روند پیشرفت اجرای برنامه لیبرالیزاسیون ویزای شینگن را ارزیابی کرده و مشخص می‌کند که آیا این کشور از لحاظ فنی آماده دریافت امتیاز سفر بدون روادید به اتحادیه اروپا است یا خیر.
اگر این گزارش تایید کند این مسئله را، کمسیون اروپا از شورای اروپا و پارلمان اروپا خواهد خواست که امتیاز سفر بدون روادید به منطقه شینگن را به گرجستان اعطا کند.
این روند شش یا هفت ماه زمان خواهد بود، و چنانچه گزارش فردا مثبت باشد، شهروندان گرجستان قادر خواهند بود تا تابستان سال بعد بدون اخذ ویزای فوری شینگن به اروپا سفر کنند.
مقامات گرجستان اميدوارند که گزارش فردا مثبت باشد، وزیر امور خارجه گرجستان گفت که این امتیاز به نفع گرجستان خواهد بود و هر شهروند گرجستان که دارای گذرنامه بیومتریک شینگن باشد می‌تواند بدون ویزا به شینگن سفر کند.
سال گذشته گرجستان ۷۰ قانون را اصلاح کرد و به چندین کنوانسیون بین المللی پیوست تا بتواند امتیاز سفر بدون روادید به شینگن را کسب کند.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *