لغو ویزای شنگن برای شهروندان عمانی

عمان انتظار لغو ویزای شنگن را دارد
به نقل از ویکی شینگن ویزا یوسف بن العلاوی، وزیر امور خارجه، روز پنج شنبه به رسانه های محلی گفت که عمان در حال مذاکره با اتحادیه اروپا است تا شهروندان خود را از اخذ ویزای شنگن معاف کند.
بن العلاوی افزود که اتحادیه اروپا در حال مطالعۀ درخواست عمان است و افزود که عمان با تمام شرایط لازم برای لغو روادید شنگن موافقت کرده است. اگر با این درخواست موافقت شود عمانی ها قادر خواهند بود به 27 کشور اروپایی بدون ویزا سفر کنند.
در لیست سهولت سفر کشورها گذرنامه عمان در رتبه 63 قراردارد ، بسیاری از عمانی ها در این مورد خوش بین هستند زیرا بیش از 20 هزار عمانی هرساله به اروپا سفر میکنند.
احمد المسكاری، صاحب یک آژانس مسافرتی كوچك، گفت كه اگر این درخواست تایید شود، بیشتر عمانی ها به اروپا سفر می كنند زیرا بعضی از آنها برای هم اکنون برای درخواست ویزای شینگن مشکل دارند. المسكاری گفت: “من امیدوارم كه این رویا به حقیقت برسد چون من خودم مکررا در حال سفر به اروپا هستم.”
دارندگان پاسپورت عمان همراه با قطر و امارات می توانند با ویزای الکترونیکی (EVW) که اجرایی شده است برای تحصیل در انگلیس ، گردشگری در انگلیس ، اقامت در انگلیس و کسب و کار در انگلیس برای حداکثر شش ماه به انگلستان سفر کنند .
متقاضی می تواند ویزای الکترونیکی شینگن (EVW) را آنلاین و رایگان و سریع درخواست نماید.
در 7 مه امسال، امارات متحده عربی اولین کشور عربی متقاضی اخذ ویزای اتحادیه اروپا بود. اماراتی ها می توانند بدون صدور ویزا به 104 کشور سفر کند و امضاء گذرنامه امارات متحده عربی را در فهرست پاسپورت آرتون ثبت کند.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *