مجوز شینگن برای امارات متحده عربی

به تقل از ویکی ویزا شینگن:
کشورهای عضو اتحادیه اروپا
مجوز شینگن را به اتباع امارات متحده عربی می دهند
استراسبورگ : پارلمان اروپا با اکثریت آراء معافیت اتباع امارات متحده عربی از اخذ ویزای شینگن جهت سفر به منطقه شینگن را تصویب کرد. رای گیری در یک روز صورت گرفت و در مجموع از ۵۷۷ رای اخذ شده ۵۲۳ رای موافق این تصمیم بود.
این تصمیم به این معنی است که اتباع امارات برای اقامت کوتاه مدت تا ۹۰ روز جهت ملاقات با خانواده، کسب و کار و یا گردشگری در منطقه شینگن نیاز به اخذ ویزای شینگن ندارند. در مقابل نیز محدودیت ها و هزینه های سفر به امارات جهت مقاصد تجاری و گردشگری برای اتباع منطقه شینگن می‌بایست کاهش یابد.
شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی گفت پارلمان اروپا به خاطر شخصیت والای شیخ زاید بن سلطان آل نهیان و همچنین رئیس جمهور او، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان به حذف ویزای کوتاه مدت شینگن رای داد.
شیخ عبدالله در مصاحبه ای تلفنی که از قول کانال تلویزیونی ابوظبی روز پنجشنبه در روزنامه الیوم الدار منتشر شد افزود به رسمیت شناخته شدن اتباع امارات یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ کشور او میباشد
او همچنین از رفتار و منش شهروندان امارات در اتحادیه اروپا قدردانی کرد و خاطر نشان کرد که این امر در دستیابی به این موفقیت نقش مهمی ایفا نموده است. شیخ عبدالله گفت خوشبختی از طریق کار سخت حاصل می شود، ما باید با تلاش میهن خود را به جای بهتری برای زندگی مبدل کنیم به نحوی که مردم شادتر فکر کنند. واین چیزی است که ما را متمایز می کند.

مرحله بعدی تعیین سازوکار برای اجاره این مصوبه است، یک تیم کاری مشترک از امارات متحده عربی و اتحادیه اروپا برای اجرای این مصوبه در اسرع وقت تشکیل خواهد شد و پس از انجام کارهای لازم، لغو درخواست ویزای شینگن برای امارات اجرایی خواهد شد

دکتر انور محمد گرگاش گفت که این رای گیری نتیجه دو سال کار سخت است که به رهبری شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان به سرانجام رسید وی افزود امارات متحده عربی اولین کشور عربی است که موفق به دریافت معافیت ویزای شینگن شده است و این نشان دهنده حضور خوب این کشور در سطح منطقه و بین المللی است.
وی افزود این رای عمق روابط استراتژیک بین امارات متحده عربی و کشورهای منطقه شینگن را در زمینه سیاسی و اقتصادی نشان می دهد، تجارت و سرمایه گذاری مشترک بین امارات متحده عربی و کشورهای شینگن به از ارزش ۵۰ میلیارد دلار بوده است. در مجموع ۵۰۸ پرواز هفتگی بین امارات متحده عربی و اروپا ثبت شده است. بیش از ۱۶۰ هزار شهروند شینگن در امارات متحده عربی زندگی می‌کنند و بیش از ۱.۵ میلیون تن از اعضای اتحادیه اروپا سالانه از امارات بازدید می‌کنند


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *