معافیت اخذ ویزای شینگن برای شهروندان اندونزی

به نقل از ویکی شینگن ویزا معافیت اخذ ویزای شینگن برای شهروندان اندونزی
به گزارش خبرگزاری رسمی اندونزی ANTARA News دولت اندونزی درصدد است با همکاری دولت های عضو شینگن سیاست معافیت ویزای شینگن برای اتباع اندونزی را اجرایی کند.
.
رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی گفت که وزارت امور خارجه برخی از مسائل و مزایای این معافیت را به معاون رئیس کمیسیون اروپا، فرانس تیمرمانس که مسئول بررسی این مهم میباشد توضیح داده است.
وی تأکید کرد که اندونزی اولین کشور آسیای جنوب شرقی است که دارای توافقنامه همکاری در زمینه جنگلداری با اتحادیه اروپا است و همچنین دارای بزرگترین پتانسیل اقتصادی در آسیای جنوب شرقی می باشد.
وی همچنین افزود هرساله تعداد زیادی اندونزیایی درخواست ویزا به سفارتخانه‌های کشورهای عضو شینگن می‌دهند که تعدادی ناچیزی از آنها رد می‌شود و همچنین نرخ مهاجرت بسیار پایین و زیر یک درصد است.
مرسودی پیشنهاد کرد همانطور که دولت اندونزی برای تحصیل در اندونزی و سایر زمینه ها امکان سفر بدون روادید را برای بسیاری از کشورهای عضو شینگن فراهم کرده است در مقابل اتحادیه شینگن نیز با اتخاذ اقداماتی نظیر صدور ویزای رایگان شینگن به توصیه گردشگری کمک نمایند.
امکان سفر بدون روادید برای تعدادی از کشورهای شینگن به موجب حکم ریاست جمهوری به شماره ۶۹ از سال ۲۰۱۵ عملیاتی شده است.
مرسودی در پایان گفت با توجه به اینکه از ۴۵ کشور عضو اتحادیه شینگن، امکان سفر بدون ویزا برای ۱۵ کشور که معادل یک سوم شینگن میباشد فراهم شده، بنابراین درخواست اندونزی برای ویزای رایگان شینگن جهت تحصیل در اروپا و یا اقامت اروپا و سایر موارد منطقی میباشد.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *