معافیت اخذ ویزای شینگن 4تا کشور

به نقل از ویکی شینگن ویزا تصویب معافیت اخذ ویزای شینگن با ترینیداد و توباگو و چهار کشور OECS اتحادیه اروپا موافقتنامه های مربوط به لغو ویزای کوتاه مدت با دومینیکن، گرانادا، سنت لوئیس، سنت وینسنت و همچنین ترینیداد توباگو را تصویب کرد. این توافقنامه ها به شهروندان کشورهای مذکور امکان سفر به منطقه شینگن بدون اخذ ویزا را می‌دهد. شهروندان می‌توانند برای سفرهای حداکثر ۹۰ روزه به ازای هر شش ماه از این معافیت‌ها استفاده نمایند.
این معافیت برای سفر به چهار کشور دیگری که عضو اتحادیه اروپا نیستند اما عضو شینگن – یعنی ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس می‌باشند نیز برقرار است
این موافقتنامه ها در جلسه وزرای اتحادیه اروپا و آفریقایی کارائیب و اقیانوس آرام که در بروکسل برگزار شد تصویب و از تاریخ امضای آن عملیاتی خواهد شد.
همچنین بررسی موافقتنامه با چهار کشور دیگر حوزه کارائیب – یعنی باهاما، باربادوس، آنتیگوا و باربودا – در برنامه قرار گرفت. میکاییل بارفود رئیس هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در باربادوس و کارائیب شرقی از امضای این توافقنامه استقبال کرد و گفت :امضای این توافقنامه باعث ایجاد شور و هیجان در اتباع این کشور ها برای سفر به منطقه شینگن شده است. پیش از این در برخی موارد شهروندان جهت اخذ ویزای اروپا باید کشور خود را ترک می‌کردند. ما خوشحالیم که اتحادیه اروپا با این حسن نیتی که نشان داد باعث شد تا مردمان این کشورها با هم تعامل بیشتری داشته باشند.
درمورد فرانسه و هلند، سفر بدون روادید فقط به قلمرو اروپایی این کشورها اعمال خواهد شد


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *