پیوستن کرواسی به اتحادیه اروپا

کرواسی پس از سال 2018 می تواند به منطقه شنگن بپیوندد
به نقل از ویکی شینگن ویزا میرو کواچ وزیر امور خارجه کرواسی روز جمعه گفت کرواسی تا پایان امسال فرصت دارد تا مراحل آماده سازی برای پیوستن به منطقه شینگن را به انجام برساند تا پس از سال ۲۰۱۸ در برنامه مصوبات کمیسیون اروپا قرار گیرد.
پس از پیوستن کرواسی به اتحادیه اروپا این جدی ترین چالش روبروی دولتمردان کرواسی است که به عضویت منطقه بدون کنترل مرزی یا همان شینگن بپیوندد که شامل ۲۲ کشور اتحادیه اروپا و چهار کشور غیر عضو می‌شود.
کواچ گفت برنامه ریزی برای این اقدام از سال ۲۰۱۳ صورت گرفته بود و امیدوارم تا پایان سال ۲۰۱۸ شهروندان کرواسی بتوانند از مزایای ویزای دائم شینگن استفاده کنند.
کمیسیون اروپا برای اجرای استانداردهای شینگن ۱۲۰ میلیون دلار به کرواسی داده است که تا کنون ۸۱ درصد آن استفاده شده است. کواچ گفت همه چیز نشان می‌دهد که کرواسی در مسیر درستی قرار گرفته است و عضویت شینگن گام بعدی برای پیشرفت کرواسی است.
برانکو باریسویچ رئیس نمایندگی کمیسیون اروپا در کرواسی گفت که اروپایی ها سالانه بیش از یک میلیارد سفر در منطقه شینگن انجام می‌دهند که نشان دهنده یک پتانسیل بزرگ برای صنعت گردشگری کرواسی است. ویزای توریستی شینگن برای سایر کشورهای جهان نیز گامی مؤثر در رونق اقتصادی کرواسی میباشد.
منطقه شینگن که بخشی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است در سال 1995 راه اندازی شد، بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند، رومانی و انگلستان از جمله اعضای پیمان شینگن هستند. بلغارستان و رومانی در حال پیوستن هستند. ایسلند، نروژ، سوئیس و لیختن اشتاین چهار کشور عضو غیر اتحادیه اروپا هستند که عضو شنگن هستند.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *