کاهش درخواست اخذ ویزای شینگن شهروندان روسیه

کاهش درخواست اخذ ویزای شینگن شهروندان روسیه
به نقل از ویکی شینگن ویزا براساس اطلاعات آماری ارائه شده توسط ویکی شینگن ویزا ، درخواست ویزای شینگن از روسیه در سال 2015 به دلیل بحران اقتصادی و الزامات گذرنامه های بیومتریک کشورهای منطقه شنیگن 37 درصد کاهش داشته است.
ویکی شینگن ویزا اعلام کرد که الزام شهروندان روسیه برای انگشت نگاری جهت اخذ ویزای شینگن در سه ماهه چهارم سال 2015، تعداد درخواست های ویزا را نسبت به مدت مشابه سال 2014 ، 39 درصد کاهش داده است.
دربین کشورهای عضو شینگن بلغارستان بزرگترین کاهش در میزان سفر روس تبارها را داشته است. پس از بلغارستان که با کاهش 68 درصدی حجم مسافران روس مواجه شد، یونان در رتبه دوم با 58 درصد کاهش ، اسپانیا با 43 درصد کاهش و در رتبه چهارم نیز فرانسه با 40 درصد کاهش روبرو شده اند.
تقاضا برای اخذ ویزای شینگن لهستان نیز کاهش یافته است و از این تعداد نیز بیشترین درخواست اخذ ویزای فوری لهستان در منطقه کالینگراد بوده است جهت سفر در مناطق مرزی اروپا و روابط تجاری بین دو منطقه.
درخواست ویزای شینگن استونی با 36 درصد افزایش مواجه شده است که تحلیلگران علت آن را وجود تورهای ارزان قیمت توریستی به آن منطقه میدانند.
این درحالی است که درخواست ویزای امارات متحده عربی از سوی شهروندان روسی درهمان سطح قبلی باقی مانده است.
با توجه به آماری که دولت فدرال روسیه اعلام کرده است سفرهای گردشگری از روسیه در ماه ژانویه تا سپتامبر 2015 به میزان 31 درصد کاهش یافته است و این یعنی بیشترین افت در 15 سال گذشته و تعداد کل سفرهای خارجی اتباع روسیه در 9 ماهه اول سال 2015 به میزان 20 درصد کاهش یافته و به 400.333 نفر رسیده است.
سفرهای گردشگری از روسیه به اروپا نیز با مقاصد اقامت در شینگن 34 درصد کاهش یافته و به تعداد 330.256 نفر رسیده است.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *