کنترل مستقل مرزهای کشورهای شینگن

کنترل مستقل مرزهای کشورهای شینگن
به نقل از ویکی شینگن ویزا کمیسیون اروپا درهفته جاری طرحی را در دست بررسی قرار خواهند داد که از سوی پنج کشور اروپایی مبنی بر افزایش کنترل بر مرزهای مستقل پیشنهاد شده است .
در نتیجه بحران مهاجران و حملات تروریستی اخیر کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش، دانمارک و سوئد طرحی را به کمیسیون اروپا ارائه کردند که با توجه به وضعیت فعلی مهاجرت به شینگن، وضعیت مرزهای شینگن از خطرپذیری بالایی برخوردار است و درخواست کنترل مستقل مرزهای خود را دارند.
کشورهای شینگن درحال بررسی طرحی هستند تا قابلیت مرزهای شینگن تا سال آینده به وضعیت عادی پیشین ارتقاء یابد.
از سال ۲۰۱۵ چندین کشور در منطقه ۲۸ کشور شینگن کنترل مجدد مرزها را که از یک دهه قبل از بین رفته بود مجدداً به اجرا درآوردند تا مانع مهاجرت به شینگن آوارگان و تلاش‌های آنها برای اقامت در شینگن شوند.
قوانین شینگن به کشورهای عضو اجازه می دهد در شرایط استثنایی کنترل مرزهای خودرا برای یک بازه زمانی شش ماهه بازگردانند.
در نامه پنج کشور شینگن که توسط خبرگزاری ویکی شینگن ویزا منتشر شده آمده است تاکنون بسیاری از درخواست های اخذ ویزای شینگن برای تحصیل در شینگن و اقامت در شینگن بوده است اما اکنون درخواست مهاجرت به شینگن از سوی آوارگان سوری افزایش یافته است.
هم اکنون در مرزهای یونان و بالکان که در حاشیه شینگن قرار گرفته اند تجمع آوارگان وجود دارد که برای مهاجرت به اروپا تلاش می‌کنند. از سوی دیگر مسیر مدیترانه از شمال آفریقا به ایتالیا نیز با چنین شرایطی مواجه شده است و آوارگان آفریقایی که از جنگهای داخلی گریزان هستند بسوی اروپا روانه شده اند
حملات پاریس و بروکسل نشان داد که گروه‌های تروریستی تلاش می‌کنند تا از کمبود کنترل ها در مرزهای کشورهای شینگن جهت اهداف خود استفاده کنند.
اتحادیه اروپا در ماه مارس توافقنامه ای را با ترکیه به امضاء رساند تا مرزهای خود با شینگن را تحت کنترل بیشتری قرار دهد


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *