کنترل ۷۰۰۰ ویزای اتباع الجزایر توسط پلیس و اینترپل شینگن

لزوم کنترل ۷۰۰۰ ویزای اتباع الجزایر توسط پلیس و اینترپل شینگن
به نقل از ویکی شینگن ویزا از ۷۰۰۰ ویزایی که در مدت ۱۸ ماه برای اتباع الجزایر صادر شده است تقریبا نیمی از پرونده‌ها جهت نظارت و کنترل به پلیس و اینترپل شینگن ارسال شده است
جورج وللا، وزیر امور خارجه، در جریان سخنرانی در گفتوگو با خبر گزاری “دولت ایده آل” (گورن لی لیسما)، گفت گزارشهای ناخوشایندی در این خصوص به دست ما رسیده است.
وی درمورد اینکه چگونه دریک دوره زمانی کوتاه تعداد زیادی ویزا صادر شده است خواستار توضیح شد. وی افزود هیچ یک از افرادی که از طریق مالت ویزای شینگن دریافت کرده اند وارد خاک فرانسه نشده اند. گزارش های خبری پیش از این اعلام کرده بودند که تعدادی تروریست از طریق مالت ویزای شینگن دریافت کرده اند و وارد فرانسه شده اند.
وللا گفت صدور ویزا یک فرآیند پیچیده و تحت کنترل است و بطور منظم توسط پلیس و اینترپل نظارت می‌شود. و چنانچه تائیدیه این نهادها نباشد، ویزا صادر نمی‌شود. درصورت تایید نیز چنانچه کنسولگری صلاح بداند می‌تواند از صدور ویزا امتناع کند.
او افزود : این ادعا که تروریست ها از طریق مالت توانسته اند اقامت فرانسه را بگیرند دروغی بیش نیست، چراکه سفارت فرانسه و سیستم شینگن همیشه اطلاعات را پردازش می‌کنند.
این اتهامات اثبات نشده و هر گزارشی که ما دریافت کنیم به پلیس منتقل می‌شود تا صحت را بررسی گردد.
وی در مورد لیبی نیز گفت، به علت ناامنی های آن کشور، نگرانی های جدی در کشور مالت بوجود آمده است بطوری که چند سرمایه گذار مالتی مجبور به تعطیلی فروشگاه‌های خود شده اند.
او همچنین گفت در حالی که ما به دولت توبروک اعتماد داشته و از قوانین بین المللی پیروی میکنیم اما تحولات طرابلس را نیز زیر نظر داریم.


ویزای شینگن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *